Map Ara

Map Search

0.1 km
Ara
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Balat halı olarak Gaziantep’in en eski Tüccar ve dokumacıları arasında yer alan Erkent ailesinin ticari geçmişi 4 kuşak öncesine dayanmaktadır.

1940 yıllarında önce el tezgahlarında kilim imalatı ile ilk nesilden başlayarak  tekstil alanında faaliyet göstermeye başlanmıştır.1961 yılında ise tekstil atölyesinden fabrikaya dönüşüm yapılarak bu alanda yatırımlarını büyütmüş ve ilk olarak İstanbul’da iplik boyama atölyesi ve Gaziantep’te de dokuma atölyesi kurulmuştur.

Balat Mensucat firma ismini ,faaliyete başladığı İstanbul’un  BALAT semtinden esinlenilerek Gaziantep’te kurulan Halı Fabrikasına BALAT ismini verilmiş ve bu isim altında faaliyet göstermeye başlamıştır.1964 yılında Sanayi sicil kaydı yapılmak suretiyle şirket Kollektif Şirket olarak faaliyetlerine devam etmiş ve 1983 yılında anonim şirkete dönüştürülerek Kilim imalatının yanında dönem dönem Halı ve İplik üretimi gerçekleştirmiştir .

Bu gün ise bu alanların yanında Kağit  sektöründe de yatırım yaparak faaliyeti alanlarını genişletmiştir ..

Balat mensucat  olarak Halı  üretiminin % 50 sini iç piyasa ve diğer  %50 sini de 20 yi aşkın ülkeye ihracat yapılmak kaydıyla  halı pazarında faaliyet göstermektedir .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Adres

Adresimiz:

Adres: 4. Organize San. Böl. 83414 Nolu Cad. No:12 Başpınar/Gaziantep